Farklı Modelleri İle 400 X 1200 Mm Plastik Kasalar

Plastik kasalar, kullanışlı ve kalıcı bir kullanım sunan dayanıklı kasalardır. Sahip oldukları pek çok nitelik ile çeşitli sektörlerde pratik ve ekonomik kullanımlar sağlayan ürünlerdir. Plastik kasalar farklı modeller ile üretilmektedir. Farklı modeller ile üretim yapılmasındaki temel gaye ise her modelin kendine özgü özellikleri ve avantajları ile değişik sektörel ihtiyaçları tam olarak karşılayabilmesinin hedef alınmasıdır. Farklı model kategorileri içinde delikli kasalar, kapalı kasalar, kapaklı kasalar, önü açık kasalar, katlanır kasalar ve konik kasalar gibi modeller yer almaktadır.

 İşi için en doğru tercihi yapan firmaların seçtikleri delikli, kapaklı, katlanabilen ve önü açık kasa modellerinde ölçü seçimlerinde 400 x 1200 mm kasalar geniş bir paya sahiptir. Bu kasaların ölçülerinin diğer kasa ölçüleri ile karşılaştırıldığında boy uzunluklarının fazla olması kullanıcılarına avantajlı kullanım sağlamalarında etkili olmaktadır. Bazı ürün gruplarının bu ölçülerdeki plastik kasaları ile taşınabilmesi mümkün olabildiği gibi, başka kasalarla taşınabilse de bu kasalar ile taşınmasının yer bakımından daha avantajlı olduğu ürünlerin kullanımında da tercih edilmektedirler.

 400 x 1200 mm Plastik Kasalar Nerelerde Kullanılabilir? 

 Plastik kasalar modelleri içerisinde 400 x 1200 mm dış ölçülerinde üretilen plastik kasalar, sanayi ve endüstri alanlarında yaygın bir kullanım alanına haiz. Uluslararası kalite standartlarında üretimleri yapılan bu ölçüdeki plastik kasalar, taşıma ve stoklama ihtiyacı olan her sanayi ve endüstri kolunda güvenilir ve pratik bir şekilde kullanılabilir. Bu yaygın kullanım alanları içinde kafe, bar ve lokantalar gibi yemek yerleri, marketler, pazarlar ve yapı marketler geniş bir yer kaplamakla birlikte ilaç, kozmetik, lojistik ve otomotiv sektörleri gibi farklı alanlarda da kullanımlarına rastlanmaktadır. 

 400 x 1200 mm Plastik Kasalarında Ölçüler 

 Plastik kasa modellerinin dış ebatları 400 x 1200 x 119 mm ölçülerinde üretilen çeşitleri en fazla imal edilen kasalar arasındadır. 400 x 1200 mm en ve boy ölçülerinde imal edilen bu kasa tiplerinde yükseklik ölçülerinde farklı uzunluklara yer verilebilmektedir. Yüksek ölçüleri bakımından 171 mm, 230 mm ve 338 mm uzunlukları 400 x 1200 mm en ve boy ölçülerine sahip kasalarda tercih edilmektedir. Bununla birlikte özel siparişe bağlı olarak üretim yapan firmalar tarafından daha değişik yükseklik ölçülerinde de plastik kasaların imalatı gerçekleştirilebilmektedir. 

 Özellikleri ile 400 x 1200 mm Plastik Kasalar

 Plastik kasalar 400 x 1200 mm formlarında üretimleri ile kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Bu ebatlarda gerçekleştirilebilecek taşıma, saklama, toplama uygulamalarında firmaların zaman, yer, hız ve maddi bakımdan en büyük yardımcıları olmaktadırlar. Plastik gibi uzun süreli kullanılabilen dayanıklı bir malzemeden üretilmeleri öne çıkan özelliklerindendir. Plastik yanları olan ve altı kapalı kasa modellerinde sıklıkla kullanılan ölçüler 400 x 1200 mm'dir. Bu kasalar, federli tabanlı olup dirençleri yüksek ürünlerdir. Üst üste istiflenen 400 x 1200 kasalar da el tutma yeri yoktur. 

 Plastik Kasa Ölçü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 Plastik kasaların farklı modelleri için renk alternatifleri çok fazla olup firmalar alacakları plastik kasanın ilk etapta modeline karar vermekte daha sonra renk seçimini yapmaktadır. Plastik kasanın modeline karar verme sürecinde kasanın ebatları da büyük bir önem taşır. Kasaların ebatları, o kasaların kullanılmak istendikleri alan, taşınmak ve depolanmak istenen ürünler için elverişli olup olmadığını belirleyen ana unsurdur. Bu unsurun doğru seçimi oldukça önemlidir. Yanlış ebatlarda yapılacak seçimler firmaların işlerini zorlaştıracağı gibi zaman ve yer bakımından tasarruf etmelerini önler.

 En doğru tercihi yapmak isteyen firmalar, işlerinin niteliği, ürünlerinin cinsi ve adedi gibi özellikleri dikkate alarak hareket etmeli, kararsız kaldıkları konularda Hipaş gibi plastik kasaların ve kutuların satışını yapan uzman firmalardan yardım ve destek almalıdır. Ölçü bakımından denem yapmalarının daha doğru olacağı kanaatinde iseler belirledikleri ölçüden ilk satın alımlarında az sayıda sipariş vermeleri, plastik kasaları kullandıktan sonra ölçülerinden memnun kaldıkları takdirde ürünün adet sayısını sonraki siparişlerinde artırmaları bu hususta doğru bir adım olacaktır. 

 400 x 1200 mm Kasaların Fiyatları 

 Bu ölçülerdeki kasaların fiyatlarının belirlenmesinde, öncelikle imal edildikleri malzemelerin türü, kalitesi ve tasarımları fiyatlarını etkileyen faktörler olarak ortaya çıkmaktadır. Kasaların taşıdıkları marka, kullanılacakları sektör ve kullanım amaçları da yine fiyatlarına etki eden faktörlerden bazılarıdır. Tercihiniz plastik kasa modellerinden yana ise en uygun fiyat avantajları ve indirim seçenekleri ile 400 x 1200 mm plastik kasaları satın alabileceğiniz adres www.hipas.com.tr. 

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE