Çekmeceli Standların Kullanım Alanları 

Günümüz üzerinde ürün üretiminin ve kullanımının artması ile hem yaşam alanlarında hem de kişilerin çalışma alanlarında var olan darlığı genişletmek ve kolay taşınmasını sağlamak amacı ile üretilmiş kasa kutu veya stand olarak adlandırılan plastik sepet benzeri ürünler bulunmaktadır. Bir joker ürün olarak üretilmiş olan ve kullanan kişi ve kuruluşların sağlamlığı ile taktirini kazanmış olan bu kasa sistemleri oldukça kaliteli ve kullanışlıdır. 

 Özellikle perakende işleri yapan her firmanın sıklık ile tercih ettiği kasa çeşitlerinden olan epoksi plastik kasaların kullanım alanları ve boyutları da kullanım alanı taşınacak malzeme ve boyutuna göre farklı özelliklerde ölçeklendirilebilmektedir. 

 Plastik Kasa ve Çekmeceli Stand Çeşitlerinin Kullanım Alanları 

 Özellikle perakende satışı olan her firmanın sıklık ile tercih ettiği plastik kasa çeşitleri, market, nalbur gibi alanlarda en sık karşılaşılan ürünlerdir. Bu perakende satışı yapan firmalar ayrıca plastik kutu olarak da kullanabilecekleri kutu kasa sistemlerini de tercih etmektedirler. 

 Mağaza İçerisinde Ürün Teşhiri İçin Kullanılan Kasalar 

 Market içerisinde etler, şarküteri ürünleri ya da bir nalbur içerisinde çiviler, vidalar gibi ürünlerin sergisi için tercih edilen kasa ve kutu çeşitlerindendir. Diğer kasa çeşitlerine göre daha çok sergi amaçlı olduğu için boyut olarak küçük olan çeşitlerdir. Bu nedenle kullanılırken ağır olmayan maddelerin içerisine konması gerekir. 

 Depo Alanlarında Ürün Korunması İçin Kullanılan Kutu Standlar 

 Sizler de takdir edersiniz ki bir firma ürün istiflediği zaman o ürünleri bozulmaması veya karışmaması adına kendine ait depo alanlarında saklarlar. Bu nedenle çoklu çekmeceleri bulunan kutu standlar özellikle nalbur gibi işletmelerin sıklık ile tercih ettiği kutu çeşitlerindendir. 

 Çekmeceli Plastik Kutular 

 Çekmeceli standlar daha çok nalbur ve tuhafiye gibi alanlarda küçük düğme çivi gibi malzemelerin saklanması ve karışmaması için oldukça kullanışlı olduğundan tercih sebebidir. Ayrıca bu ürünlerin satışı gerçekleşen alanlarda karışmaması için ve tüketiciye doğru şekilde sergilenmesi gerçekleşsin diye çekmece kısımlarının kapaklarının şeffaf olan türleri de bulunmaktadır. 

 Plastik olması ile kolay taşınabilir ucuz ve dayanıklı olması yönüyle de işletmeciler tarafından çoklu olan rafları ayrı ayrı ürün teşhiri için tercih sebebi olmaktadır. Bu ürünlerin dayanıklılığı da çekmeceli olması bir düzen ve nizami görünüş açısından da estetiklik sağlanmaktadır. 

 Döner Metal Çekmeceli Standlar 

 Özellikle dar alanlarda ürün teşhiri yapmak isteyen firmaların sıklık ile tercih sebebi olan döner çekmeceli standlar hem dar alanların kullanım alanlarını genişletmek hem de çok çekmeceli olması ile birden fazla ürünün saklanmasını ve ortadan kalkmasını sağlaması ile tercih edilen çekmeceli standlardır. 

 Bu standların bir diğer özelliği de dönmesi nedeni ile 360 derece arkada duran ürünü kolay bir şekilde çevirerek ulaşım sağlanmasını sağlamaktır. Bu nedenle kullanış olarak kolay ayrıca ucuz olması ile de işletmelerin tercih sebebi haline gelmiştir. 

 Avadanlık Çekmeceli Stand Çeşitleri 

 Avadanlık olarak bilinen kalın plastik ürünlerinden üretimi sağlanan çekmeceli standlar daha çok kilo olarak ağır olan ürünlerin istiflenmesi için kullanılmaktadır. Bu nedenle bu ürünlerin hazır ürünleri bulunmak ile beraber tedarikçi firmalar müşteri firmaların istediği renk ve boyutlarda üretim yapabilmektedirler. 

 Çekmeceli Kasa Boyutları 

 Çekmeceli kasalar birden fazla aynı içerik ürünlerinin farklı çeşitlerini ayırmada kullanılır. Bu nedenle birden fazla çekmecesi bulunur. Çok sayıda çekmece olması ile düzenli bir ürün çeşitliliği sağlarken aynı zamanda yerden tasarruf edilmesini sağlar. Bu nedenle saklanacak teşhir edilecek veya teşhir edilecek ürün çeşitliliğine göre farklı ebatlarda üretimi yapılabilen ürünlerdir. 

 Ayrıca 100 den fazla çekmece standları bulunmak ile birlikte daha fazla sayıda çekmeceli stand satın almak isteyen müşteri portföyü için ise çekmece boyutları dahil olmak üzere baştan kişiye göre üretimi yapılabilen çeşitlerdir. Bu nedenle çekmeceli kutu standlar birçok kullanıcı tarafından alan tasarrufu için de tercih edilmektedir. 

 Kutu ve Kasalarda Renk Katalogları 

 Yukarıda da bahsedilen kutu ve çekmeceli standların kullanım alanlarına göre renk çeşitleri bulunmak ile birlikte yine tedarikçi firmalar müşteri firmaların dileklerine ve alanlarına göre de farklı renklerde kutu stand üretimi yapabilmektedir. 

 Bu nedenle sabit bir renk almak zorunda olmayan firmalar ebat ölçeklendirmesi yapabilecekleri gibi ayrıca renk seçeneklerini de geniş renk yelpazelerinden belirleyerek üretim yaptırabilmektedirler.

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE