Endüstriyel Dolaplar Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde hem evlerde hem iş yerlerinde plastik ham maddeden imal edilmiş çok çeşitli ürünler kullanılmaktadır. Plastik sepetler, plastik paletler, plastik kutu gibi envai çeşit ürünler bu anlamda hayatımıza girmiştir.

 Plastik Materyaller Neden Tercih Edilmektedir?

 Plastik kolay form alabilen bir maddedir ve bu nedenle imalatı avantajlıdır. Ayrıca plastik son derece dayanıklı bir maddedir. Bu özelliği ile de nihai tüketicinin tercih ettiği bir malzemedir.Evlerde kullanılan meyve sebze sepetinden, çamaşır sepetine kadar sayısız ürünün imalatında kullanılmaktadır.

 Plastik malzemenin temizliği de oldukça kolaydır. Bu nedenle de birçok sektörde kullanılmaktadır. Ayrıca plastik, maliyet yönü ile de cazip geldiğinden tercih edilmektedir.

 Depolama ve İstifleme Amaçlı Ürünlerde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

 Depolama ve İstifleme ihtiyacı küçük işletmelerde de büyük işletmelerde de evlerde, iş yerlerinde, ofis ve arşivlerde yani kısacası hayatın bir çok alanında var olan bir ihtiyaçtır.

 Evin mutfak ve kilerinde depolama amaçlı, kutulara, sepetlere ihtiyaç vardır. Hobi bahçesinde plastik kasalara, bodrumlarda depolama amaçlı çok yönlü raflara ve kutulara ihtiyaç duyulur. Üretim yapan fabrikanın plastik paletlere, kasalara ve kutulara, endüstriyel dolaplar, raflara ihtiyaç vardır. Görüldüğü üzere Hipaş firmasının ürettiği ürünlerin son derece geniş bir alanda kullanımı söz konusudur.

 Hipaş firmasının da ham maddesini ilk sırada plastik, PP oluşturmaktadır. Sonra sac ve çelik ve bir miktar da sair maddeler kullanılmaktadır.

 Hipaş Firmasının İlkeleri

 Hipaş, firma olarak hem genel ürünleri üretmektedir, hem de üretimin nispeten daha kısıtlı olduğu paketleme sistemlerini de hedef pazarı olarak seçmiştir.

 Şirket, çözüm odaklı çalışmakta, ürettiği ürün çeşitliliği ile de ülkenin en ücra noktasına kolaylıkla ulaşabilmektedir. Hedef hep daha iyisi olduğu için, sürekli kendini yenileyen firma, iş güvenliği, insan sağlığı konularında hassas ve müşterilerin taleplerine duyarlı bir iletişim içerisindendir.

 İlkeleri ve kaliteli üretimi ile her zaman alanında lider firma olmayı başarmıştır.

 Ürün Çeşitliliği

 Ürün yelpazesi son derece geniştir. Müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla ürettiği ürünler: Plastik kasalar, endüstriyel atık ürünleri, plastik avadanlık kutular, plastik raf kutular, plastik çekmeceli kutular, ESD iletken ürünler, trafik güvenliği ürünleri, cnc takım dolapları, çalışma arabaları, raflama sistemleri, ofis ürünleri, endüstriyel dolaplar, plastik paletler gibi çok sayıda ürünlerdir.

 Endüstriyel Dolap Nedir?

 Endüstriyel dolaplar, tamirhane, fabrikalarda ve endüstriyel işletmelerde takım aletleri, malzemeleri depolama ve istifleme amaçlı kullanıma uygundur.

 Hipaş bu ürünleri kaynaklı, sağlam çelik 1.20 mm sac konstrüksiyonlu olarak üretmektedir. Boya olarak da elektrostatik toz boya kullanılmaktadır. Dolapların altında zemine ayarlı rotil ayaklar kullanılmıştır.

 Çekmeceleri sessiz çalışmasına azami dikkat gösterilmiştir. Ayrıca % 98 gibi rahat bir kullanım sağlayan açılma oranına sahiptir. Çekmecelerin taşıma kapasitesi 80 kg dır. 

 Dolap içlerinde ise dikine 4 adet ray kılavuz dikmeleri bulunmaktadır. Dolap kapıları ise 180 derece açılabilir ve gömme tutamaklı silindirik emniyet kilitli ve 2 anahtarlı olarak imal edilmiştir.

 Çekmecelerde E standardın 1E= 17 mm dir.

 Endüstriyel dolaplar rahat ve ergonomik kullanım sağlamak zorundadır. Hipaş üretiminde buna çok özen göstermektedir. Sessiz çalışan çekmeceler sair aksesuarlarla tamamlanabilmektedir.

 Ürün çeşitliliğinin zenginliği çok sayıda kombinasyonlar oluşturmayı mümkün kılmaktadır. 

 Endüstriyel Dolaplar Ve Çeşitleri

 Üretim ve imalat alanında ihtiyaç duyulan depolama, istifleme düzenleme amaçlı kullanılan ve elbette daha özel ve spesifik ihtiyaçlara cevap veren dolaplardır.

 Endüstriyel dolaplar alanında Hipaş çok geniş bir seçenekle müşterilerine hizmet vermektedir. Endüstriyel dolapların imalarında çeşitli maddeler kullanılmaktadır.

  1.  600 x 560 x 1030 mm dış ölçülerde ve mavi renk olarak üretilmiş 2 çekmeceli endüstriyel dolap
  2.  570 x 560 x 1230 mm dış ölçülerde ve mavi renkte üretilmiş 1 çekmece ve 1 raflı dolap
  3.  570 x 560 x 830 mm dış ölçülerde ve mavi renkte üretilmiş 1 çekmece ve 1 raflı dolap
  4.  570 x 560 x 1730 mm dış ölçülerde ve mavi renkte üretilmiş 1 çekmece ve 1 raflı dolap
  5.  655 x 1010 x 1230 mm dış ölçülerde ve mavi renkte üretilmiş 3 çekmece ve 2 raflı dolap
  6.  570 x 1010 x 1930 mm dış ölçülerde ve mavi renkte üretilmiş 1 çekmece ve 1 raflı dolap

 Endüstriyel dolaplar elbette bunlardan ibaret değildir. Hipaş firmasının web sayfasında geniş ürün seçeneğini rahatlıkla görebilir ve inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri satın alabilirsiniz.

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE