Endüstriyel Atık Nedir? 

Çağımızda teknoloji ve sanayi hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bu durum çeşitli kolaylıkları sunmakla birlikte dünya nüfusunun artması paralelinde tüketim ve üretim düzeyleri giderek yükselmektedir. Bu hızlı üretim ve tüketim döneminde bilinçli olmadan maliyetleri azaltmak için yapılan sanayi faaliyetleri tabiata büyük çaplı zararlar vermektedir. Bu sebeple bu zararların farkında olan ülkeler çevre dostu çözümler bulmaya ve bu çözümleri uygulamaya özen göstermektedir. Geri dönüşüm ile yeniden endüstriye kazandırılan atıklar ile insan sağlığına tehdit oluşturmadan ekonomiye katkı sunulmaktadır. 

Endüstri sektöründe işlenerek veya tüketilerek kullanılmış olan maddelerden arta kalan, zaman içinde herhangi bir biçimde işlenemeyen, tüketilemeyen türlü metaller, makinelerden arta kalan yağlar, cüruf ve maden atıklarına endüstriyel atık adı verilmektedir.

Tüm ekosisteme çeşitli yönlerden zararlı etkileri olan bu endüstriyel atıklar, uygun bir biçimde imha edilmedikleri takdirde kalıcı sağlık problemlerine ve bulaşıcı hastalıklara sebep olabilmektedir. Dünya ekonomisine verdiği zararlar ise büyük çaptadır.

Endüstriyel Atık Ürünleri Nelerdir? 

Endüstriyel atık ürünleri, çevreye zararlı endüstriyel atıkların muhafazası, çevreye zararsız bir alanda tutulması için özel olarak imal edilen ürünlerdir. Bu açıdan imha edilerek geri dönüşüme kazandırılan endüstriyel atıkların muhafazası ve toplaması açısından endüstriyel atık ürünleri çok önemli bir görev üstlenmektedir. Çevre ve insan sağlığına büyük bir katkı sağlamaktadır.

Başlıca endüstriyel atık ürünleri şöyle sıralanabilir: plastik çöp konteyneri, sıfır atık kovaları, enfekte atık kovası, plastik atık konteyneri, tıbbi atık konteyneri, kağıt atık konteyneri, cam atık konteyneri, tehlikeli atık konteyneri, plastik çöp kovalarıdır. 

Plastik Çöp Konteyneri 

Katı atık toplama ve geçici olarak muhafaza etme amacı ile kullanılan ürünlerdir. Ayrıca tekerlekli ve pedallı modelleri ön plana çıkmaktadır. Bu plastik çöp konteyneri modelleri sayesinde kolaylıkla taşıma ve atık toplama işlemleri yapılabilmektedir. Yüksek kalite standartlarında malzemelerden üretilen, çevreye ve insan sağlığına zararlı hiçbir bir etki içermeyen güvenilir ürünlerdir.

Sıfır Atık Kovaları 

İsrafın önlenmesi ile kaynakların doğru kullanılması bakımından oluşan atık miktarının azaltılmasını hedefleyen ürünlerdir. Endüstriyel atıkların azaltılması ile doğru orantılı olarak endüstriyel atıkların geri dönüşüm sürecine girmesini de önlenmektedir. Ürünün adında belirtildiği üzere hedef sıfır atıktır. Sıfır atık kovalarına atılan endüstriyel atıklar ise geri dönüşüm ile insan ve çevre sağlığına için tehlikeli olmayacak şekilde ekonomiye tekrar kazandırılmaktadır. Geri dönüşüm ile kazandırılamayanlar ise zararsız yöntemlerle imha edilmektedir.

Plastik Atık Konteyneri 

Plastik atık konteynerleri, katı atık toplama ve geçici olarak bunların muhafazası amaçları ile kullanılan çevre ve insan sağlığını koruyan konteynerlerdir. Plastik atık konteynerleri, ısıya karşı dayanaklı olarak üretilmektedirler. Pek çok alanda kullanılmakta ve değişik renk, model ve ölçülerde üretilebilmektedirler.

Endüstriyel Atık Ürünleri Ölçüleri 

Endüstriyel atık ürünlerinin ölçüleri yükseklik, genişlik, derinlik, pedallı ya da pedalsız olma, hacim ebatlarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Standart olarak hazırlanan ürün grupları olduğu gibi kullanım alanı, amacı ve talep dikkate alınarak özel ölçülerle imal edilen ve tasarlanan ürün grupları da söz konusu olabilmektedir. 

Endüstriyel Atık Ürünleri Nerelerde Kullanılır? 

Endüstriyel atık ürünlerinin geniş bir kullanım alanı vardır. Okullar, hastaneler, Devlet hizmet binaları, inşaat sektörü, fabrikalar, otomotiv sektörü, endüstriyel atık ürünlerinin sıklıkla kullanıldığı yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Endüstriyel Atık Ürünleri Fiyatları 

Endüstriyel atık ürünlerin üretimi insan sağlığı ve çevre için son derece önemli olup, yüksek kalite standartlarında üretilmektedirler. Bu alanda satış yapan sektörde tecrübesi olan, kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışına sahip firmalardan satın alınması gereken ürün gruplarıdır. Endüstriyel atık ürün grubuna giren ürünler birbirinde farklı fiyatlandırmalarla talep eden kişi ve kurumlar karşına çıkmaktadır. Genel olarak maliyetlerine uygun, bütçe dostu ekonomik fiyat seçenekleri ile müşterileri ile buluşmaktadır.

Endüstriyel atık ürünlerinin fiyatlandırmalarında bazı faktörler etkili olmaktadır. Plastik çöp kovaları, plastik çöp konteynerleri, paslanmaz çöp kovaları olarak en, boy, yük alımı, dış ve iç ölçüleri bakımından fiyatlarda değişiklikler olabilmektedir. Bu alanda firmalar arasında rekabet söz konusu olabildiği için ürün özellikleri ve fiyatlar arasında karşılaştırmalar yapılması müşterilere tavsiye edilmektedir.

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE