Cnc Takım Dolapları Nedir? 

Takım dolapları, ofislerin, atölyelerin ve fabrikaların en önemli işlevsel parçalarından biridir. Pek çok sektörde ihtiyaç duyulan bu dolap türleri, elverişli ve uzun ömürlü kullanımları ile öne çıkan, yoğun talep gören ürün gruplarıdır. Endüstriyel takım dolapları ve çelik takım dolapları ile iş yerlerinde kullanılan malzemeler, evraklar, takımlar düzenli bir şekilde saklanabilmekte, arzu edildiğinde bu eşyalara pratik bir erişim imkanı sağlamaktadırlar. Takım dolapları türleri içerisinde taşıdığı özellikler ve sunduğu konforlu kullanım ile cnc takım dolapları artan siparişleri ile göze çarpmaktadır 

 Kalıpçı ve makine imalatçılarında cnc işleme tezgahlarına yönelik olarak mors tutucularının muhafaza edilmesi amacı ile kullanılan takım dolapları türüdür. Yüksek kalite standartlarında üretilen dolaplar olup küçük ölçekli malzemelerin depolanması için oldukça uygun dolaplardır. Cnc takım dolapları sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz malzemelere sürgülü, rulmanlı ray sistemleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

 Cnc Takım Dolaplarının Özellikleri

 Cnc takım grupları için üretilen dolaplardır. Kaynaklı ve sağlam yapılı cnc takım dolaplarının en önemli özellikleri arasında kalıcı ve pratik bir kullanım sağlamaları yer almaktadır. Bu tür takım dolapları çelik sac konstrüksiyondur. Elektrostatik toz boya ile boyanırlar. Cnc takım dolaplarının içinde dikine dört tane ray kılavuz dikmeleri vardır. Dolapların çekmeceleri, sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Seksen kilogram taşıma kapasiteleri ile ihtiyaçları en iyi şekilde karşılarlar. Yüksek emniyetli iki anahtarlı merkezi kilit sistemlere haizdirler. Çekmecelerde hazır kendinden baskılı kanallar bulunur. 

 Cnc Takım Dolaplarının Modelleri 

 Cnc takım dolapları, modelleri ile müşterilerine geniş bir ürün seçeneği sunarlar. Bu seçenek çeşitliliği, bu tür takım dolaplarına ihtiyaç duyan müşterilerin seçimlerini yaparken önemli bir avantaja dönüşmektedir. İstedikleri nitelikleri taşıyan cnc takım dolaplarını satın almaları ile işleri kolaylaşmakta ve zamandan tasarruf ederek iş verimlilikleri artmaktadır. Cnc takım dolaplarının en çok tercih edilen modelleri isteğe bağlı olarak hareketli veya sabit kullanılan takım dolaplarıdır. HSK 16-32-40-50-63-80 konikleri ve SK 30-40-50 mors koniklerine uygun olarak bu modeller kullanılabilir. 

 Kapılı cnc takım dolap modellerinde, kapılar 180 derece açılabilmektedir. Kenarları yuvarlatılan gömme yazı şerit kanallı eleksallı alüminyum kulplar ve kulp başlarında ise plastik tıpalar bulunmaktadır. Modellerde çekmece yükseklikleri 25 mm ve katları ile değiştirilebilmektedir. Bütün çekmece yüksekliklerine bağlı olarak metal seperatörler kullanılarak birçok çekmece kombinasyonu oluşturulması imkanı vardır. 

 Cnc Takım Dolapları Nerede Kullanılır? 

 Cnc takım dolapları, genellikle kalıpçı ve makine imalatçılarının iş yerleri ve fabrikalarında yaygın bir kullanım ağına sahip olan takım dolaplarıdır. Bu iş alanlarında cnc işleme tezgahları bulunmaktadır. Cnc işleme tezgahlarına yönelik olarak mors tutucuların saklanması ve korunması için cnc takım dolaplarının sık kullanımına rastlanmaktadır. Modeller çeşitlilikleri ile saklama ve muhafaza alanında daha pek çok iş yerinde de işlevsel olarak kullanılabilirler. Sağlamlıkları ve sundukları avantajlar ile kullanım alanları giderek yaygınlaşmaktadır.

 Cnc Takım Dolaplarının Ölçüleri

 Kullanım amaçları ile kullanım yerlerine göre farklı ve özel ölçülerde imalatları gerçekleştirilebilen ürün takımlarıdır. Çoğunlukla ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak standart ölçülerde cnc takım dolaplarının imalatı yapılmaktadır. Raylar 2.5 mm 6201 zz rulman ve çekmeceler ise E standardı 1E=17 mm ebatlarındadır. Zemine bağlı ayarlanan M12 vidalı takozlar dolaplarda kullanılmaktadır. Cnc tutucu sayısı ve çekmece sayısı ürün modeline göre değişmektedir. 

 Buna bağlı olarak bazı standart cnc takım dolaplarının ölçüleri şöyledir: 

  1.  - Dış ölçüleri 615 mm x 1010 mm x 2030 mm 
  2.  - Dış ölçüleri 570 mm x 560 mm x 1130 mm
  3.  - Dış ölçüleri 500 mm x 570 mm x 300 mm
  4.  - Dış ölçüleri 570 mm x 560 mm x 830 mm

 Cnc Takım Dolaplarının Fiyatları 

 Bazı unsurlara bağlı olarak cnc takım dolaplarının fiyatlandırmaları değişiklik arz eder. Bu unsurlar; cnc takım dolaplarının boyutları, ölçüleri, üretildikleri malzemenin kalitesi biçiminde ortaya çıkar. Cnc takım dolaplarının satışını yapmakta olan tecrübeli ve profesyonel bir ekip ile çalışan güvenilir ve başarılı firmaları internet üzerinden araştırabilirsiniz. Bu firmaların sitelerini ziyaret ederek alacağınız ürünlere ilişkin fiyat karşılaştırmaları yapabilir, bütçenize en uygun ve ekonomik cnc takım dolaplarını iş yerleriniz için sipariş verebilirsiniz. Hızlı ve garantili hizmet anlayışını tercih etmeniz önerilir.

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE