Uzun Ömürlü Kullanımı İle Plastik Önü Açık Kasalar

Sanayi ve endüstri alanında hizmet veren çok sayıda firma taşıma ve stoklama işlemlerini ekonomik çözümler sunan kasa türleri ile gerçekleştirmek istiyor. Bu alanda imal edilen kasa türleri içinde dayanıklılık ve uzun süreli kullanım sağlamaları ile önü açık kasa modelleri en ekonomik seçenekler arasında dikkat çekiyor. Alınan bir önü açık kasanın yıllarca dış etmenlere karşı deforme olmadan ilk günkü gibi kullanılabilmesi firmaların bu ürünlere ilişkin maliyetlerini önemli ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca taşıma ve depolama ihtiyaçlarının daha pahalı usullerle karşılanmasına da engel olmaktadır.

 Çeşitli sektörlerin ihtiyaç ve taleplerini etkili şekilde karşılamak isteyen plastik kasalar, kutular gibi plastik ürünlerin imalatı ve satışı ile uğraşan profesyonel firmalar, teknolojik gelişmeler paralelinde en yeni kasa ve kutu türlerini piyasaya sürmektedir. Bu kasa çeşitleri arasında önü açık kasalar, sahip oldukları nitelikler ile pek çok avantajı kullanıcılarına sağlayan özel kasa modelleridir. Kalite standartlarında üretimleri yapılan önü açık kasalar, fonksiyonel tasarımları ile kapalı kasalar, kapaklı kasalar gibi kasa tiplerinden ayrılan kasa ürünleridir. 

 Plastik Önü Açık Kasalarının Kullanıldıkları İşletmeler 

 Plastik önü açık kasalar, standart ve özel ebatlarda üretilen, farklı renkleri ile göze çarpan kaliteli ve sağlam kasa türleri olarak gıda sektörü başta olmak üzere otomotiv, ilaç, kozmetik, lojistik gibi pek çok sektörde kullanımı tercih edilen kasa modelleridir. Değişik sektörlerde sıklıkla kullanımları görülen bu kullanışlı ürünler küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin tümünde envanter listelerinde yerini almaktadır. Adet olarak da ihtiyaç doğrultusunda olmakla birlikte çok sayıda sipariş edilmektedirler. 

 Plastik Önü Açık Kasalarının Ölçüleri 

 Değişik alanlarda sıklıkla kullanımlarına rastlanan önü açık kasalar, çoğunlukla plastik malzemelerden üretilmektedir. Bu üretimlerde kaliteli hammadde kullanılmasına özen gösterilmektedir. Kaliteli materyallerden imalat yapılırken sektörlerin taşıma, toplama, depolama işlemlerini en iyi şekilde gerçekleştirmeleri için gerekli olan standart ölçüler belirlenmekte ve bu ölçü oranlarında kasa üretimlerine ağırlık verilmektedir. Plastik önü açık kasalar, özel siparişler ile farklı ölçülerde üretilebilmekle birlikte 400 x 600 mm önü açık kasalar, en çok tercih edilen kasa tipleri arasındadır.

 300 x 400 mm dış ölçülerinde imal edilen plastik önü açık kasalar gibi 400 x 600 mm ölçülerindeki plastik önü açık kasalar, türlü sektörlerdeki taşıma ve stoklama gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayabilen kasa ölçülerinden biridir. 400 x 600 mm önü açık plastik kasaların, iç ölçülerinde ise genel olarak 530 x 330 x 395 mm ebatlarında üretildikleri görülmektedir. Tekerlekli kasa taşıyıcıları ve seperatörler gibi aksesuarlar 400 x 600 mm önü açık kasalara uyumlu olan ölçülerde üretilen çeşitleri ile bu kasaların sağladıkları avantajları daha da artırmaktadır. 

 400 x 600 mm Önü Açık Kasaların Özellikleri 

 Plastik önü açık kasaların 400 x 600 mm ölçülerine haiz çeşitlerinin tabanları federe tabandır. El tutma yerleri açıktır. Önü yarım açık olan ismini de bu tasarımlarından alan kasaların alt kısmı kapalı kasa biçimindedir. Bu kasaların altları ve yanları kapalı olmaktadır. Takviyeli tabanlara sahip olarak genellikle üretilmektedir. Tekerlek takılabilen bir yapıları bulunmaktadır. Üst üste istiflenebilmeleri önemli özelliklerinden biridir. 

  Plastik Önü Açık Kasalarının Renk Seçenekleri 

 İşletmelerinde kurdukları düzen ve sıralama sistemlerine en uygun renk seçimlerinde bulunmak isteyen firmalar için plastik önü açık kasalar, çok sayıda renk seçeneği ile bu isteğe en güzel şekilde cevap vermektedir. Böylece firmalar, plastik önü açık kasalarda tercih ettikleri renkleri çok rahat bir şekilde bulabilmektedirler. Pek çok renk alternatifi ile üretim ve satış yapan firmalar, ürünlerin satış rakamlarını ve bu doğrultuda karlılık düzeylerini bir hayli yükseltmektedir. Bu çeşitlilik hem firmaların hem de bu kasaları satın almayı düşünen müşterilerin yararına olmaktadır. 

 Plastik önü açık kasaların imal edilirken renk tercihlerinden en çok mavi, kırmızı, sarı ve gri renkler ön plana çıkmaktadır. Firmalar, düzenlerine ve sınıflandırma tarzlarına en uygun renkleri seçerken yalnızca bu kritere göre renk seçiminde bulunmamaktadır. Bu kritere ek olarak plastik önü açık kasaların kullanılacakları alanlar ve kullanım amaçları da göz önüne alınması gerekenler kriterlerdendir. Bazı işletmelerde renk tercihlerinde göze çarpan, çabuk fark edilebilen renklere yönelmektedir. Bu yönelimde aranılan malzemelerin hemen bulunabilmesi isteğinin etkisi vardır. 

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE