Kaliteli Ve Fonksiyonel 600 X 800 Mm Kasalar 

Çağımızın maddesi diye adlandırılan " plastik ", hayatımızın her alanına girmiş yaygın kullanımı olan bir materyaldir. Okul çantasından, plastik bardağa, PVC pencereden, bilgisayara, plastik tabureden, hastane yatağına sayısız üründe karşımıza çıkan plastik malzemesi nedir? Neden bu derece geniş kullanım alanı var? Plastik neden bu kadar revaçta bir ham maddedir?

 Plastik Nedir?

 Plastik, petrolden elde edilen içeriğinde tuz, selüloz, kömür, doğal gaz gibi maddeler de bulunan temel bir ham maddedir. Plastik, aslında birçok sentetik ya da yarı sentetik malzemenin tamamını anlatan genel bir terimdir.

 Plastik, Yunancadan türetilmiş bir kelimedir. Yunanca iki kelimeden meydana gelir plastos ve plastikos. Dökme anlamına gelen plastos ve döküme uygun anlamını içeren plastikos kelimeleri gerçekten bu maddeye verilebilecek en açıklayıcı isimdir. Çünkü plastik; üretim aşamasında yoğrulabilen, ve uygun kalıplara dökülerek istenilen ürün elde edilen bir maddedir.

 Plastik, genel kabul gördüğü şekliyle 2 ana başlık altında toplanır. Nihai ürün iken eritilerek yeniden ham madde haline getirilip kullanılabilen türü olan termoplastikler ve sıvı halde iken kalıba dökülüp nihai şeklini alınca bir daha ısıtılamayan çeşidi olan termosetlerdir.

 Plastik Malzemenin Avantajları 

 Plastiğin bu denli yaygın olarak kullanılmasının çok çeşitli nedenleri vardır:

 •  - Plastik ham madde olarak son derece uygundur. Çünkü kolay işlenebilir. Sıvı haldeyken her türlü kalıba dökülerek istenilen form verilebilir.
 •  - Plastik, ham madde olarak ilk sıralarda olduğu için bu alandaki imalat makine çeşitliliği dünya genelinde çok fazladır ve durum fiyat politikasına olumlu anlamda yansıdığı için yatırım maliyetinde de avantaj sağlamaktadır.
 •  - Nihai tüketicilerin de plastik maddeden mamul ürünlere ilgisi yatırımcıların bu maddeye yönelmesinin başlıca sebeplerinden bir diğeridir.
 •  - Plastiğin ısı iletkenliği düşük olduğu için de önemli bir ham maddedir.
 •  - Plastik ayrıca korozyona karşı dayanıklı olma özelliği nedeniyle de dikkat çekmektedir.
 •  - Plastik madde, ısı ve elektrik yalıtımında da son derece başarılıdır.
 •  - Plastik, renksiz bir madde olduğu için üretim aşamasında renk vericiler ile istenilen renkte üretilebilir.

 Hipaş Firmasının Fonksiyonel 600 x 800 mm Kasaları

 Hİ-PAŞ firmasının ürün yelpazesinde yer alan 600 x 800 mm kasalar çok çeşitlidir:

 - Delikli Kasalar:

 Bu kasaların çok geniş kullanım alanları vardır. Gıda sektöründe hem ürünlerin taşınması hem de raflarda ürün teşhiri amaçlı kullanılmaktadır.Meyve sebze taşımacılığından, imalat sanayi işletmelerinde, market ve pazarlarda ve bezer birçok sektörde depolama, taşıma amaçlı kullanabilen ergonomik yapısı uygun, el tutma yerleri açık ve istiflenebilir kasa tipleridir:

 •  - Dış Ölçüler: 370 x 520 x 180 mm İç Ölçüler: 340 x 490 x 160 mm Ürün renk seçeneği: Siyah
 •  - Dış Ölçüler: 365 x 525 x 315 mm İç Ölçüler: 340 x 500 x 310 mm Ürün renk seçeneği: Mavi
 •  - Dış Ölçüler: 400 x 600 x 100 mm İç Ölçüler: 365 x 565 x 88 mm Renk: Mavi, siyah, kırmızı, gri

 - Katlanır Kasalar:

 Bu kasa tipleri meyve , sebze ve narenciye taşınmasında kullanılır. Bu ürünlerin marketlerde, manavlarda ve pazarlarda sergilenmesinde kullanılır. Bu kasaların 4 yönünde el tutma yerleri açıktır. Boş iken katlanabilirdir bu sebeple de yerden tasarruf sağlar. Üst üste istiflenebilir. Hİ-PAŞ firmasının çok sayıda ebatlardaki ürünlerini web sitesinde görebilirsiniz.

 Katlanır Kasalar da " Katlanır Delikli Kasalar " ve " Katlanır Kapaklı Kasalar " olmak üzere ikiye ayrılırlar.

 - Plastik Konteynerler:

 Plastik konteynerler darbeye ve çarpmaya dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Uzun ömürlü ve kaliteli yapısıyla forklift taşımaya da uygundur.

 Plastik konteynerler daha çok metal, havacılık, otomotiv, tekstil, tarımi gıda lojistik, hırdavat ve mobilya sektörlerinde yaygın biçimde kullanılmaktadır.

 Plastik Konteynerler de 3'e ayrılırlar. " Katlanır Plastik Konteynerler ", " Delikli Plastik Konteynerler ", " Kapalı Plastik Konteynerler ".

 •  - Konik Kasalar
 •  - Farklı Ebatlı Kasalar
 •  - Plastik Kasa Aksesuarları

 Azmin Başarıya Giden Yolun Hipaş

 Hipaş firma olarak İstanbul Eminönü' nde mütevazi küçük bir atölyede başlattığı ticari hayatını bugün sektörünün öncü şirketi olarak başarı ile sürdürmektedir.

 Hipaş Kaliteli Ve Özel Üretimin Adresi

 Son derece geniş ürün yelpazesi ile sektörün lideri konumundaki Hipaş' ın tüm ürünlerini web sayfasımızdan inceleyebilirsiniz.

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE