Plastik Palet Nedir? 

Kullanışlı ve kalıcı bir kullanım sunmaları ile birçok sektör tarafından talep ve tercih edilen ekipmanlar arasında yer almaktadır. Plastik malzemeden üretilen bu ürünler; plastiğin çabuk şekle girmesi, kalıplara kolaylıkla dökülebilmesi, seri üretim yapılabilmesi, sağlam bir yapıya haiz olması ve çok fazla ağır olmamaları ile birlikte plastik paletler palet modelleri arasında ön plana çıkmaktadırlar. Plastik paletler, darbelerden etkilenmemeleri sayesinde diğer palet modelleri ile kıyaslandıklarında daha yaygın bir kullanım ağları bulunmaktadır. 

Plastikten imal edilen ürünlerin, Avrupa'da geniş bir sektörel alanda kullanımına rastlanmaktadır. Plastik palet ürünleri, ahşap palet ürünlerine nazaran daha uzun süreli kullanım imkanı veren, ağırlık bakımından hafif ve direnci yüksek olmaları sebebi ile daha çok ilgi ve talep görmektedir. Kolilerin taşınmasından başlayarak güvenilir bir nakliye ve taşıma işlemi gerçekleştirilmesi noktasında kilit görev üstlenen özel ürün gruplarıdır. Bu tarz kullanım şekillerinde plastik paletlerin kolilerin alt kısımlarına yerleştirildiği görülmektedir.

Plastik Palet Çeşitleri Nelerdir? 

Plastik paletleri kullanıldıkları alanların gereksinimlerine uygun olarak birçok çeşide sahiptir. Başlıca çeşitleri; açık plastik paletler, kapalı plastik paletler, hafif plastik paletler, hijyenik düz ve pul desenli plastik paletler, plastik sanayi tipi plastik paletler olmak üzere sayılabilir. Hangi paletin kullanılması gerektiğini, plastik paletin kullanım amacı belirlemektedir. Tüm ürünler, pratik ve dayanıklı yapıları ile kullanıcıların işlerini kolaylaştırmaktadırlar. Ölçüleri, türleri ve kullanım alanlarına göre çeşitleri artan plastik palet modelleri her ihtiyaç ve kullanım için uygundur.

Plastik Palet Nerede Kullanılır? 

Plastik paletler, plastikten üretilen son derece kullanıma elverişli ve dayanıklı ürünlerdir. Bu sebeple kullanım alanlarının başında taşımacılık sektörü gelmektedir. Ağaç paletlere göre son zamanlarda sahip oldukları özellikler ve sundukları avantajlar ile kullanım miktarları oldukça artmıştır. Taşımacılık sektörünün yanında en çok kullanıldıkları bir diğer önemli sektör ise gıda sektörüdür. Kullanım alanları, modern tasarım ve farklı ölçülerde üretilmeleri paralelinde farklı alanlara doğru da yayılmaktadır. Tasarımdaki yeniliklerle birlikte kullanım alanı da genişleme yönünde eğilim gösteriyor.

Plastik Palet Kullanımının Sunduğu Avantajlar 

  1.  Plastik paletler, ahşap paletlere göre daha uzun bir kullanım ömrüne haizdir.Plastik paletler, hafiftirler.
  2.  Taşıma sırasında fazla bir yük oluşturmazlar.
  3.  Taşıma alanında fazla ürün istiflenmesine yardımcı olurlar.
  4.  Temizlenme işlemleri ve sterilize edilmeleri son derece kolaydır.
  5.  Maliyetleri piyasa koşulları dikkate alındığında oldukça uygundur.
  6.  Üretimleri hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir.
  7.  Kullanım amaç ve alanlarına bağlı olarak farklı ebat ve taşıma kapasitelerinde üretimleri mümkündür.

İkinci El Plastik Paletlerin Avantajları Nelerdir? 

Plastik paletler sıfır olarak alındıkları zaman uzun yıllar rahatlıkla herhangi bir arıza ve akabinde tamir aşamaları ya da yenilenme, değişim süreçleri ile karşılaşılmadan gönül rahatlığı ile güvenilir bir şekilde kullanılabilirler. Bununla birlikte bütçelerini dikkate alan bazı firmalar, daha az bir ödeme ile ikinci el plastik paletleri satın almakta ve böylelikle sıfır palet alımı ile ekonomilerini zorlamaktan kaçınabilmektedir. Daha az masrafla etkin bir hizmet satın almak ikinci el plastik paletlerin sunduğu en büyük avantajdır. Temizlik ve bakımlarına özen gösterilmeleri ise kalıcı bir kullanım için şarttır.  

Plastik Paletlerin Ölçüleri 

Plastik paletler diğer plastik ürün kategorilerinde olduğu gibi hem standart hem de çok yoğun olmasa da özel sipariş ölçülerinde üretilebilmektedir. Çoğunlukla standart ölçüler, plastik paletlerin üretiminde dikkate alınmaktadır. Bu standart ölçülerin en çok tercih edilenleri; 80 x 120 cm plastik palet, 100 x 120 cm plastik palet, 110 x 130 cm plastik palet, 110 x 110 cm plastik palet şeklinde sıralanabilir. Bu ölçüler, genel olarak ihtiyaçları karşılayabilmekte ve başarı ile kullanım amacını gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte farklı ölçülerde üretilme imkanı vermeleri de önemli bir avantajdır. 

Plastik Paletlerin Fiyatları Nelerdir? 

 Plastik paletlerin fiyatları bazı kriterlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu kriterlerin en önemlileri, plastik paletlerin ölçüleri ve kullanım alanlarına göre şekillenen plastik palet çeşitleridir. Hafif plastik paletler, açık plastik paletler, kapalı plastik paletler birbirinden farklı ücretlendirme ile müşterilerinin seçimine sunulmaktadır. Plastik paletlerin fiyatlarında bu konuda güvenilir, kaliteli ve garantili hizmet veren profesyonel firmalardan ürünlerin satın alımına dikkat ve özen gösterilmeli, firmaların aynı özelliklere haiz ürünlere ilişkin fiyatları arasında kıyaslama yapılmalıdır.

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE