Çalışma Arabaları Nedir?

Neredeyse her sektörde ortak olarak kullanım imkanı sağlayan en önemli yapılar arasında çalışma arabaları geliyor. Sektöre bağlı olarak farklı çalışmaların gün içerisinde rahatlıkla gerçekleşmesine imkan tanıyan bu arabalar, kaliteli malzeme yapısıyla uzun yıllar kullanım imkanı sağlıyor. Ayrıca farklı özellikleri ve eklentileri eşliğinde, kullanılacak olan sektörde daha pratik ve kolay bir yapı oluşturmaktadır. İhtiyaca bağlı olarak değişik boyutlarda ve tasarımlarda ele alınan modeller, her ortama uyum sağlayacak dayanıklılık sunmaktadır.

 Pek çok farklı iş yerinde servis, bakım ve üretim için kullanılan, özel tekerlek sistemleriyle hareketli tasarımlara çalışma arabaları denmektedir. Bu arabalar özelliklerine ve yapısal tasarımlarına bağlı olarak akla gelebilecek birçok değişik sektörde kullanım imkanı vermektedir. Kutu profil üzerinden imal edilmiş olan bu araba çeşitleri, elektrostatik toz boya ile boyanmış ayrıcalıklı bir olanak sunuyor. Böylece uzun yıllar kullanım imkanı elde edilirken, insan sağlığını koruyucu bir yapı oluşturmaktadır. Farklı ve kaliteli malzemeler ile üretimi gerçekleştirilen tasarım; MDF, galvaniz L çatılar ve Lastik levhaların birleşmesi üzerinden ele alınır.

 Çalışma Arabaları Nerede Kullanılır?

 Sektörel bazda birçok farklı alanda çalışma arabaları amaca göre kullanılabilmektedir. Her çalışma prensibi sektöre uygun olarak değişkenlik gösterir.

 •  - Fabrika alanlarında,
 •  - Üretim tesislerinde,
 •  - Bakım alanları,
 •  - Restoranlarda,
 •  - Otellerde,
 •  - Kafelerde,
 •  - Amaca uygun birçok değişik iş yerinde,

 Kolay kullanımı ve farklı özellikleri ile fazla yer kaplamadan tekerlekleri eşliğinde rahatça değerlendirme imkanı verdiği için, çalışma arabaları günümüzde neredeyse tüm sektörlerde ele alınabilmektedir. Zira her sektörün belli kısımlarında mutlaka çalışma arabaları kullanım amaçlı kendisine yer bulur.

 Çalışma Arabaları Ölçüleri

 Çalışma arabaları ölçüleri sade yapı üzerinden standart olarak ele alınır. Ancak aynı zamanda özgün yapı altında farklı ölçüler ile tasarımdan geçmektedir. Özellikle farklı eklentileri ve ayrıcalıkları üzerinden boyutları farklılık yaratabilir. Genel anlamda standart yapı olarak 30x30x1.5 mm kutu profil yapı altında üretimden geçmektedir. Her alana uygun olarak kişisel isteklere bağlı şekilde farklı ölçüler üzerinden tasarımı gerçekleşebilmektedir. Tekerlekleri 125 milimetre çap kapsamında ele alınır. 1 frenli, bir oynar ve 2 sabit model üzerinden kaliteli malzeme ile üretimi gerçekleşir. Böylece hızlı ve güvenli şekilde her alana rahatlıkla götürülebilmektedir.

Çalışma Arabaları Fiyatları

 Her alanda ortak şekilde kullanım imkanı veren çalışma arabaları belli başlı bazı unsurlara göre fiyatta değişkenlik yaratır. Özellikle sade ve standart tasarımı üzerine eklenen özellikler fiyatlarda farklılık çıkarabilmektedir. Takım asma panosu ya da floresan lamba ve dolap gibi daha birçok eklentiyle, değişik fiyatlar üzerinden elde etmek mümkün.

 Ancak genel olarak malzeme kalitesi ve dayanıklı yapısı ile özel tasarımı tüm ürünlerde ortaktır. Genel olarak bakıldığında da zaten çok uygun fiyatlarla bu özel çalışma arabalarını elde etmek mümkün. Yapılacak işe göre çalışmaları çok daha kolay noktaya getiren bu arabalar, tekerlek kısmından tüm bölümlerine kadar üretim ile beraber uygun fiyatlar sunuyor.

Çalışma Arabalarının Özellikleri Nelerdir?

 Çalışma arabalarının özellikleri genel olarak yerleştirilen eklentiler üzerinden değişkenlik göstermektedir.

 •  - Elektrostatik toz boya üzerinden üretimi gerçekleştirilir,
 •  - Takım asma panosu mevcuttur,
 •  - Elektrik panosu, floresan lamba, mengene ve avadanlık kutusu eklenebilir,
 •  - Arabaların alt kısmına alternatif olarak dolaplar güvenli şekilde monte edilebilir,

 Bu şekilde farklı özellikleri ile beraber çalışma arabaları, her sektör adına uyumlu hale getirilmektedir. Üstelik özel bir tasarım altında üretim anında yerleştirilen eklentiler, kullanılacak sektöre bağlı olarak ele alınabilmektedir. Bu durum sipariş anında bildirilmek suretiyle planlama içerisine dahil edilir. Böylece özel montajı ve kurulumu ile beraber, tüm eklentileri üzerinden güvenli şekilde bu arabalar kullanılabilmektedir.

 Kaliteli ve Özel Tasarımı ile Çalışma Arabaları

 Özel üretim ile profesyonel bir anlayış içerisinde ele alınan çalışma arabaları, kaliteli malzeme yapısı ile uzun yıllar kullanılabilmektedir. Özellikle servis konusunda birçok farklı sektörde önemli bir potansiyel teşkil eden çalışma arabaları, aynı zamanda üretim ve bakım gibi birçok çalışma için eklenti üzerinden değerlendirilmektedir. Yerleştirilen eklentiler yüksek teknolojiye sahip, güçlü malzeme yapısıyla kullanışlı biri tasarım oluşturmaktadır. Farklı ölçüler ve eklentilerinin yanı sıra, insan sağlığını koruyucu yapı üzerinden üretimi sağlanıyor. Amaca uygun pek çok farklı sektörde güvenli şekilde kullanılabilecek üstün özellikleri sahip çalışma arabalarıdır.

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE