Plastik Çekmeceli Kutular Nedir?

Günlük yaşamımızda ve iş hayatında çeşitli eşyaları saklamak ve depolamak için kullanılan plastik çekmeceli kutular, farklı boyut, renk ve fonksiyon seçenekleri satışa sunuluyor. Çeşitli aletlerin ve eşyaların konulduğu bu çekmeceler plastikten imal edilerek daha dayanıklı bir nitelik kazanmaktadır. Uygun fiyat seçenekleri ile de raflarda bu ürün modellerini görmekteyiz. Birbiri ile uyumlu bu kutular büyük dolaplar gibi önemli işlevleri üstlenmektedir. Özellikle ev ve ofislerde sıklıkla kullanılan bu kutu çeşitlerine sahip olmak için geniş ürün yelpazesini incelemeniz tavsiye ediliyor. 

Birçok kombinasyonu olması ile istenilen her biçimde dizayn edilebilen yapıda, plastik malzemeden imal edilen kutu çeşitleridir. Çekmeceleri ile de pratik ve işlevsel bir kullanım imkanı sunarlar. Üst ve yanlarında kızak bulunmasının verdiği avantaj ile plastik çekmeceli kutular genişletilebilir ve kolaylıkla uzatılabilir. Plastik çekmeceli kutuların; dayanıklı olmaları, kolay kırılmamaları ve şık bir görünüme sahip olmaları sıklıkla tercih edilmelerinin nedenleri arasındadır. Kapaklı, kilitli, şeffaf, desenli, bölmeli, renkli ve çekmeceli gibi seçenekleri ile en çok işe yarayan ürünlerden biridir. 

 Plastik Çekmeceli Kutuların Modelleri

 Plastik Şeffaf Çekmeceli Kutular

 Dışı mavi, çekmeceleri ise şeffaf plastikten üretilen kutu modelleridir. Farklı dış ölçülerde üretilmekle birlikte en çok tercih edilen dış ölçüler 85x120x40 mm olarak göze çarpmaktadır. Kızakları sayesinde alt alta ya da yan yana takılabilir ve böylece istenilen kombinasyonu oluşturabilirler. Depolama ve stok kontrolünü oldukça kolay hale getirirler. Montajları pratiktir. Sağlam olmaları ve yüksek direnç güçleri ile ihtiyaç duyulan tüm sektörlerde kullanımı uygundur. 

 Plastik Beş - Altı - Sekiz Çekmeceli Setler 

 Bu setler daha fazla çekmece avantajı ile ihtiyaçlara uygun olarak daha elverişli bir kullanım imkanı yaratmak için üretilmektedir. Plastik beş - altı - sekiz çekmeceli setler, yan yana ve üst üste birbirine takılabilmektedir. Bu özellikleri ile fazla yer kaplamamakta, depolama ve muhafaza için daha geniş bir alan kullanıcılara sunmaktadır. Birkaç üründen elde edilecek yarar tek bir ürün ile karşılanabilmektedir. Uzun ömürlü ve kaliteli ürünledir.

 Birbirine Monte Edilebilen Plastik Çekmeceli Kutular

 Plastik çekmeceli kutuların bazı modelleri birbiri ile üst üste veya yan yana takılabilir şekilde dizayn edilmekte ve bu durumda kullanıcılar için büyük bir avantaj oluşturmakta, yer bakımından tasarruf imkanı sunmaktadır. Alacağınız modellerin birbirleri ile uyumlarını da bu noktada sormanız, yararınıza olacaktır. Bu modeller, kullanışlı çekmeceli kutu modelleri arasında yer alırlar. 

 Plastik Çekmeceli Kutular Nerede Kullanılır? 

 Plastik çekmeceli kutular, ev ve iş yerlerinde oldukça gereksinim duyulan ve buna bağlı olarak da en çok kullanılan malzeme türlerinden biri. Seçenek fazlalığı ile de her mekana uyum sağlayan modellere sahip olması sayesinde evlerde ve ofislerde geniş bir kullanım ağını yakalıyor. Plastik kutular, ev ve iş yerlerinde dolap içlerinde, karyola altlarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca yatak odalarında, mutfakta, banyoda ve daha birçok yerde kullanımına rastlanmaktadır. Plastik çekmeceli kutularının sahip oldukları özelliklere bağlı olarak kullanım alanları daha da yaygınlaşabilmektedir.

 Plastik Çekmeceli Kutuların Ölçüleri 

 Plastik çekmeceli kutuların, kullanım amaçlarına ve kullanım alanlarına bağlı olarak sektörel bakımdan farklı ölçülerde üretimi yapılmaktadır. Özel siparişe bağlı olarak da üretim yapılabilmesi mümkündür. Genel olarak standart ölçülerde plastik çekmeceli kutuların imalatı gerçekleştirilmektedir. Bir çok firmanın ve kişilerin ihtiyaç duydukları çekmeceli kutuları da bu standart ölçüler karşılayabilmektedir. Buna göre bazı standart plastik çekmeceli kutuların ölçüleri şöyle sıralanabilir:

  •  - Dış ölçüleri 85 mm x 122 mm x 41 mm
  •  - İç ölçüleri 77 mm x 117 mm x 36 mm
  •  - Dış ölçüleri 84 mm x 135 mm x 103 mm
  •  - İç ölçüleri 74 mm x 127 mm x 30 mm 
  •  - Dış ölçüleri 370 mm x 204 mm x 160 mm
  •  - İç ölçüleri 112 mm x 193 mm x 71 mm

 Plastik Çekmeceli Kutuların Fiyatları 

Plastik çekmeceli kutuların fiyatları bazı kriterlere bağlı olarak değişiklik arz etmektedir. Bu kriterler; çekmeceli kutuların ölçüleri, ebatları, kullanılan plastiğin kalitesi şeklinde ortaya çıkmaktadır. Plastik çekmeceli kutuların satışını yapan sektörde deneyimli ve uzman bir kadro ile çalışan güvenilir firmaları internet üzerinden araştırabilir ve bu firmaların web sitelerini ziyaret ederek uygun, bütçe dostu fiyatlarlar ve çeşitli cazip fiyat avantajları ile bu ürünleri sipariş ederek satın alabilirsiniz. Bu ürünlerin fiyatları maliyetleri ile orantılı olarak üzerine belli bir kar eklenerek piyasaya sürülmektedir.

 Plastik Çekmeceli Kutuların Sunduğu Avantajlar 

 Yapı, hırdavat ve diğer parçaların muhafaza edilmesinde kullanılabilen çekmeceli kutular, gerekli zamanlarda malzemelere rahatlıkla ulaşılabilmesi sağlamaktadır. Plastik çekmeceleri kutularda ürün modelleri ve özellik seçenekleri bakımından geniş bir ürün çeşitliliği vardır. Bu çeşitlilik bu malzemelere ihtiyaç duyan tüketicilerin seçimlerini yapmalarında büyük bir avantaja dönüşmektedir. Aradıkları niteliklere sahip ürünleri bulabilmeleri, iş yüklerini hafifletmekte ve zamandan tasarruf etmelerini de sağlamaktadır.

 Plastik çekmeceli kutuların sunduğu bir diğer avantajda bu kutular sayesinde birçok ürünün bir arada korunarak saklanabilmesi ve kullanım alanı bakımından tasarruf imkanı vermesidir. Geniş depolama alanına sahip olmayan firmalar için çekmeceli kutular, önemli bir ihtiyacı karşılamakta, alana ilişkin problemlere profesyonel çözümler sunmaktadır. 

 Plastik Çekmeceli Kutuları Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

 Plastik çekmeceli kutu almayı düşünüyorsanız, bu ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat etmek güvenli, kaliteli ve üründen beklenen yararın sağlanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Öncelikle alış veriş için bu ürünlerin satışını yapan deneyimli, sektörde tanınan güvenilir bir firmayı seçmek gerekir. Firma seçiminden sonra alınacak ürünün BPA free ibaresini taşımasına özen gösterilmelidir. Bu ibare, Bisfenol A kimyasalının ürüne geçmeyeceğini ifade etmektedir.

 Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada ürün kullanımının pratik ve kolay olmasıdır. Ürünün 0 orijinal olması, katkısız olması, saf hammaddeli olması, geri dönüşüme uygun ve çevre dostu olması da dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Plastik çekmeceli kutularda tasarım özellikleri de bu ürünlerin güvenle kullanılabilmeleri için ön plana alınması gereken hususlardır. Plastik çekmeceli kutuların alımında hava ve su sızdırmaz özellikli tasarıma haiz olanlar tercih edilmelidir.

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE