Plastik Çöp Konteynırlerı - Hijyen Ve Sağlık İçin Doğru Atık Depolama

Bu yüzyıl "plastik " maddesinin asrı diye tarihe geçecek gibi görünüyor. Bakıldığında plastikten üretilmemiş hiçbir madde yok neredeyse. Plastik şezlongdan piknik sepetine, plastik tabureden plastik kokteyl bardağına, evlerde giydiğimiz terliklerden, hastaneden vurulan iğne şırıngasına kadar sayısız ürünün ham maddesi plastiktir.

 Plastik Nedir?

  1.  Plastik, bir petrol türevi ürünüdür. Plastik üretilirken pek çok malzeme kullanılsa da temeli petroldür. Selüloz, tuz, doğal gaz, kömür gibi maddeler üretiminde kullanılır.
  2.  Plastik ham madde olarak sayısız ürünün imalatında değerlendirilir. Bilgisayar, otomotiv, hatta giyim ve ayakkabı sektöründe bile plastik ham madde olarak değerlendirilir.

 Plastik Kullanımının Avantajları Nelerdir?

  •  Plastiğin bu derece yaygın kullanılmasının birçok sebebi vardır. İlk önce kolay şekil alabilen bir madde olduğu için sıvı haldeyken her türlü kalıba kolaylıkla dökülebilir.
  •  Öte yandan ekonomik bir maddedir ve bu sebeple hem nihai tüketiciye ulaşan ürünlerin hem de ara mamullerin üretiminde çok tercih edilir.
  •  Plastik son derece dayanıklı bir malzemedir. Dayanıklılığı da başka bir avantajını oluşturmaktadır. Plastiğin kolay temizlenebilir olması bir diğer olumlu yönünü oluşturur.
  •  Plastik aynı zamanda geri dönüşümü mümkün olan bir ham maddedir. Yani eritilerek yeniden ham maddeye dönüştürülür ve böylece maliyeti oldukça aşağı çekmek mümkün olur.

 Hİ PAŞ Plastik Sektörün Lider Kuruluşu

 HİPAŞ firma olarak İstanbul Eminönü' nde küçük bir atölyede çekmeceli plastik kutu imalatı ile sektöre giriş yapmıştır. Yenilikçi anlayışı, AR-GE çalışmasına yönelik ciddi yatırımları ve sektörlerin depolama, taşıma ve istiflemeye yönelik ihtiyaçlarını fark edip çözümler üretmek gayesi Hİ PAŞ'ı firma olarak bugün bulunduğu zirveye taşımıştır.

 Hİ PAŞ, ülke genelinde sektörün öncü firması olarak hizmet vermektedir. Ürün çeşitliliği son derece geniş olan şirket sürekli kendini yenileyen ve doğan ihtiyaçlara çözüm üreten ve kaliteye önem veren vizyon ve anlayışı ile rakipsiz lider konumundadır.

 HİPAŞ Ürünleri Ve Plastik Çöp Konteynerleri

 Özellikle ülkemizde dahil olmak üzere bütün dünyanın mücadele ettiği ve hala da tehdidin sürdüğü " Corona virüs " salgın hastalığı sebebiyle uygun " atık depolama ve imha " noktasında çöp konteynerlerine de talep artmış bulunmaktadır.

 Gerçekten de plastik çöp konteynırları katı atık toplama ve geçici olarak muhafaza etme amacıyla kullanıldıklarından çok ayrı bir öneme sahip bulunmaktadırlar.

 Hİ PAŞ firmasının zaten ürün portföyünde yer alan plastik çöp konteynırları bu alanda gelen taleplere rahatlıkla cevap verebilecek niteliktedir.

 Plastik Çöp Konteyner Çeşitleri

 Özellikle bu pandemi döneminde " atık depolamanın önemi ve özeni " bir kez daha ön plana çıkmıştır. Başta doktorlar olmak üzere tüm uzmanlar kişilere maske ve eldiven gibi atık ürünleri uygun ve doğru bir şekilde atık ünitelerine bırakmalarını söylemekteler.

 Hİ PAŞ' ın ürettiği plastik çöp konteynerleri çok farklı ihtiyaçlara uygun biçimde tasarlanarak imal edilmiştir. Bunlardan bazılarını kısaca tanıtmakta fayda vardır:

  •  - CK - 70 Kodlu Ürün: Bu ürün 70 litre hacme sahiptir. Dış Ölçüleri ise 402 x 362 x 721 mm Renk seçeneği ise gri olarak mevcuttur. Bu ürünün tasarımında özellikle sıfır atık kovalarının israfın önlenmesi ve kaynakların doğru kullanılması bakımından atık miktarının azaltılmasını amaçlamaktadır.
  •  - ÇK 70- GS Kodlu Ürün: Son derece dayanıklı, güneşe, sıcağa ve soğuğa dayanıklı ham maddeden üretilen bu geri dönüşüm kovaları amacına uygun biçimde atıkları geçici olarak muhafaza etmektedir. Bu ürünün kendisi gri kapak ise sarı renkte üretilmiştir. Dış ölçüleri ise 380 x 410 x 740 mm
  •  - ÇK - 400 EA - Kodlu Ürün: Bu enfekte atık kovası 120 litre hacim kapasiteli oldukça geniş düşünülmüştür. Dış ölçlüleri ise 480 x 530 x 990 mm ve renk olarak gridir. Bu pandemi döneminde covid virüs salgınından korunmak amacıyla takılması da zorunlu olan maske, eldiven ya da önlük için uygun enfekte atık kovalarıdır.
  •  - ÇK 400 Kodlu Ürün: Bu çöp konteynerı yeşil renkte üretilmiştir. Hacmi 120 litre kapasitededir. Bu ürünün dış ölçüleri ise 480 x 530 x 990 mm.

 Hi PAŞ Firmasının Kurumsal Web Sitesini İnceleyin

 Hİ PAŞ firmasının birbirinden benzersiz kalitede ve fonksiyonellikteki plastik çöp konteynırları bunlardan ibaret değildir. Hİ PAŞ' ın web sayfasından geniş ürün çeşitliliğini tüm ayrıntıları ile inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

 

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE