Plastik Kasa Seçimlerinde Aksesuarların Önemi 

Günlük yaşamda ve iş hayatında farklı eşyaları taşımak, depolamak ve muhafaza etmek için çeşitli plastik kasa türleri kullanılmaktadır. Dayanıklı ve dirençli yapıları ile uzun süreli olarak sanayi ve endüstri başta olmak üzere pek çok sektörde kullanımlarına sıklıkla rastlanan bu kasa tipleri, imalat ve satış yapan sektörde deneyimli firmalar tarafından tüketicilere uygun fiyat seçenekleri ile sunulmaktadır.

 Birbirine geçen parça yapıları sayesinde plastik kasalar kat kat sıralanabilmektedir, yer bakımından tasarruf amaçlı katlanabilir plastik kasalar sektörde en çok tercih edilen kasa tipleri arasında yer almaktadır. Plastik kasa alımlarında, tüketiciler kasaların tiplerine, özelliklerine, ebatlarına, fiyatlarına ve elverişli bir kullanım sunup sunmamalarına göre satın alım tercihlerinde bulunmaktadırlar. Plastik kasa alımlarında bir diğer dikkat edilen nokta ise plastik kasaların çeşitli aksesuarlarla uyumlu bir şekilde kullanılabilme durumlarıdır.

 Kolay bir şekilde aksesuarların monte edilebildiği kullanışlı plastik kasalar, kasa tip seçimlerinde öne çıkmaktadır. Her türlü taşıma, muhafaza ve toplama işlemlerinde plastik kasalardan en iyi şekilde yararlanabilmek için bu kasalara ek aksesuarlar takmak isteyen işletmeler, buna olanak sağlayan kasa tipleri ile bu amaçlarına kolaylıkla erişebilmektedir.

 Plastik Kasalara Hız ve Ergonomi Kazandıran Ürünler

 Sağlam yapıları ve sağlıklı taşıma koşulları ile en uygun ekonomik taşıma seçenekleri arasında bulunan plastik kasalar; ayaklı, kızaklı ve tekerlekli gibi çeşitli opsiyonlarla satışa sunulan ürünlerdir. Aksesuarları ve aksesuar takılarak kullanılabilme özellikleri arttıkça bu kasalar, kendilerinden beklenen işlemleri daha yüksek bir hız ve performans ile yapabilme gücüne haiz olmaktadırlar.

 Tekerlekler, plastik kasa aksesuarları içinde ayrı bir yere ve öneme sahiptir. Takıldıkları plastik kasa türü ile uyumlu bir şekilde imal edilen tekerlek modelleri sayesinde hızlı bir biçimde taşıma yapılabilmektedir.

 Taşıma ve nakletme işlemlerini plastik kasalara takılmaları ile birlikte oldukça hızlandıran ve kolaylaştıran tekerlekler, aynı zamanda zaman bakımından büyük bir tasarruf sağlamaktadır. İş gücünü ise önemli bir oranda hafifletmektedir. Plastik kasalara hız ve ergonomi kazandıran aksesuarlar tekerleklerle sınırlı değildir. Farklı amaçlara hizmet etmek için imal edilen ve tasarlanan pek çok aksesuar türü bulunmakta ve bu aksesuarlar plastik kasa ürünlerini üreten ve satışa sunan bu alanda deneyimli firmalar tarafından kataloglarda ve internet sitelerinde satışa sunulmaktadır.

 Plastik Kasa Aksesuar Çeşitleri

 Plastik kasaların, çalışma koşullarını kolaylaştıran, verimlerini ve hızların artıran aksesuarlar pek çok türü ile satışa sunulmaktadır. Bu aksesuarlar satışa sunulurken hangi plastik kasa türleri ile uyumlu olarak kullanılabilecekleri nitelikleri kısmında belirtilmektedir. Doğru bir aksesuar seçimi için bu noktalara alım yapacak olan firmaların ya da şahısların dikkat etmesi gerekmektedir. Plastik kasalara monte edilebilen aksesuarları şöyle sıralanabilir:

 •  - Plastik kasa kapakları (Sanayi kasa kapakları vb.)
 •  - Tarak seperatörleri
 •  - Kasa yatay seperatörleri
 •  - Yükçekler
 •  - Kaydırmaz bantlar
 •  - RFID (takip etiketleri)
 •  - Metal kasa taşıma arabaları
 •  - Konteyner kapak
 •  - Konteyner kızak
 •  - Menteşe
 •  - Kilit
 •  - Kaydırmaz bantlar
 •  - Plastik konteynerler
 •  - Palet kızakları
 •  - Plastik takozlar
 •  - Kaydırmaz plastik kauçuklar
 •  - Plastik ve metal kanban cepleri
 •  - Plastik ve metal vanalar
 •  - Frenli ve frensiz tekerlekler

 Plastik Aksesuar Ölçüleri 

 Kullanılacak plastik kasalarını modeline, ebatlarına ve özelliklerine bağlı olarak plastik kasa türlerinin ölçüleri farklılık göstermektedir. Aksesuarlar, sektörlerde kullanılan plastik kasa modelleri ile uyumlu olacak şekilde en çok kullanılan kasaların ebatlarına ve modellerine uyum sağlayan standart ölçülerde imalatlarına ağırlık verilen ürün türleridir. Kasa kapakları, kullanılacak kasaların ebatlarına göre imal edilirken, tekerlek imalatlarında tekerleklerin monte edileceği kasa ve kasaların taşıma kapasitelerine uygun kullanım sunacak tekerlek tasarımlarında imalat öne çıkmaktadır. En, boy ve yükseklik gibi ölçülerde aksesuarların standart ölçüleri yanında özel ölçülerle imalatları da mümkün olmaktadır.

 Plastik Aksesuarların Fiyatları

 Pek çok çeşidi bulunan plastik aksesuarların fiyatları, belirli kriterlere göre farklılık arz etmektedir. Bu kriterler aksesuarların cinsi, üretildikleri hammadde kalitesi, taşıdıkları markalar, kullanım amaçları, boyutları, nitelikleri olarak sıralanabilir. Farklı kriterlerde ürün fiyatlarını etkileyebilmektedir. Maliyet giderleri yine ürünün fiyatlandırılma aşamasında etkili olmaktadır.

 Plastik aksesuarlara, sahip oldukları plastik kasa ürünlerinin verimli ve etkili bir biçimde kullanılabilmesi için ihtiyaç duyan işletme sahipleri ve şahısların bu ürünlere uygun fiyat seçenekleri ile ulaşmaları için sektörde bu alanda müşteri memnuniyeti odaklı çalışan HİPAŞ gibi kaliteli, güvenilir firmalar özveri ile hizmet vermektedir. 

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE