Plastik Avadanlık Kutuları Nedir

Çalışmayan elektronik bir cihazı tamir ederken dağınık bir şekilde çalışmak ve tamir için gerekli çeşitli aletleri teker teker bulundukları yerlerden getirerek tamirat için kullanmak hem yorucu hem de zaman alıcı bir durum olacaktır. Böyle bir durumda plastik avadanlık kutularını kullanarak tamirat gereçlerini avadanlık seti içerisinde toplayarak pratik ve hızlı bir şekilde istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. İmalatında kullanılan dayanıklı plastik malzemelerle, uzun ömürlü bir kullanım sunan bu kutuları, farklı ebatlar, renk seçenekleri ve işlevleri ile piyasada tüketicilerin beğenisine sunuluyorlar. 

Plastik avadanlık kutularının kullanımları son derece basittir. Bu kutuları, kullanım amaçlarınızı dikkate alarak sahip oldukları ölçü özelliklerine bağlı olarak seçebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile plastik avadanlık kutuları birçok model ve seçenek ile tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik satış sektöründe yerini almaktadır. Yapım, onarım araç ve aygıtlarının barındırıldığı bir kutu türüdür. İmalatında kullanılan dayanıklı plastik malzemeler sayesinde uzun ömürlü bir kullanım imkanını vermektedir.

Plastik Avadanlık Kutularının Çeşitleri Nelerdir? 

Polipropilen Plastik Avadanlık Kutuları 

Bu plastik avadanlık kutuları, polipropilen'den üretilmektedir. Bu özel tasarımlı kutular bazı parçalar sayesine iki eşit bölüme ayrılabilmekte bazen de dört eşit parçaya ayrılabilmektedir. Polipropilen'den üretilen plastik avadanlık kutular, oldukça sağlamdır. Sahip oldukları direnç özellikleri ile gereksinim duyulan birçok sektörde kullanılabilir. 

 Tekerlekli Plastik Avadanlık Kutuları 

Tekerlekleri sayesinde mekanlar arası taşımalarda kolaylık sağlar. İnsan gücü kullanımını ve ihtiyacını aza indirir. Depolama ve stok kontrolünü kolaylaştırır. Pratik montaj imkanı verirler. Zamandan ve alandan tasarruf sağlarlar. Diğer avadanlık kutularında olduğu gibi mavi, sarı, kırmızı ve yeşil başta olmak üzere geniş renk seçenekleri bulunmaktadır.

Birleştirme Aparatı ve Yükseltme Pim Monte Edilebilen Plastik Avadanlık Kutuları  

Bazı plastik avadanlık kutuları, birleştirme aparatı monte edilerek yan yana ya da sırt sırta birleştirilebilmektedir. Yükseltme pimi kullanılarak ise avadanlıkların üst üste dizilimi sağlanabilir. Depolama ve stoklamayı fonksiyonel kullanımları ile kolaylaştıran bu ürünler, en çok sipariş edilen modeller arasında yer almaktadır. 

Plastik Avadanlık Kutuları Nerede Kullanılır?

Günlük yaşamda gerek ev ortamında gerek iş yerlerinde sıklıkla karşılaştığımız kutulardan biridir. Çeşitli tip ve renkleri mevcut olan bu kutuların içerisine pense, çekiç, çivi, cıvata, vida, somun ve benzeri araç gereç konulabilmektedir. Tüm aletlerin bir arada bulunması bu aletleri çalışmalarında kullanacak kişiler için avantajlı bir kullanım olmaktadır. Çok amaçlı kullanımları ile geniş bir kullanım çevreleri vardır. Plastik avadanlık kutularının kullanıldığı türlü sektörler; otomotiv, nalburiye, hırdavat, metal sanayi, hastane ve inşaat sektörü olarak sayılabilir.

Plastik Avadanlık Kutularının Ölçüleri

Plastik avadanlık kutularının ölçüleri en, boy ve yük alma kapasitelerine bağlı olarak değişmektedir.

Plastik avadanlık kutularında en çok tercih edilen ölçüler;

Dış Ölçüleri: En-130, Boy-200, Yük 100 mm; En-340, Boy-510, Yük 250 mm 

İç Ölçüleri: En-110, Boy-170, Yük 98 mm; En-310, Boy-430, Yük 245 mm 

Bu ölçülerin dışında da plastik avadanlık kutularının kullanım amaçları paralelinde farklı ölçülerde de imal edilmektedir. Talebe ve ihtiyaçlar paralelinde de kutuların üretiminde kullanılacak ölçü oranları belirlenebilmektedir. 

Plastik Avadanlık Kutularının Fiyatları

Plastik avadanlık kutularının set halinde piyasaya sunulan fiyatları, plastik avadanlık kutularının dış ve iç ölçüleri, yük kapasiteleri, yükseklikleri, küçüklük ve büyüklüklerine göre farklılıklar arz etmektedir. İnternet üzerinden bu ürünlerin satışını yapan çeşitli firmalara ulaşabilir ve firmaların ürün özellikleri ile ürün fiyatları arasında kıyaslama yaparak ürünün makul fiyatları hakkında detaylı bir bilgi edinebilir ve bu bilgiler ışığında bütçenize uygun cazip fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Plastik avadanlık kutularını ekonomik fiyatlarla www.hipas.com.tr sitesi üzerinden satın alabilirsiniz. 

Plastik Avadanlık Kutularının Diğer Kutulara Göre Faydaları

  • Malzemelerin daha iyi bir biçimde düzenlenmesi ve stoklanmasını sağlar.
  • Alet ve edavat takımlarınızın düzenleyerek korur ve bu aletlere rahat bir şekilde erişim sunar.
  • İşlerinizde kullandığınız malzemelerin kaybolmasını önler.
  • Hem yerden hem de zamandan etkili bir tasarruf imkanı verir.
  • Değişik ebat ve modelleri ile kararsız kalmanıza engel olur ve kurulum ve montaj işlemleri ile uğraşmama lüksünü sunar.
  • Birçok kutu modeline göre ürün çeşitliliği, dayanıklılığı ve kalitesi ile ön plandadır. Özellikle plastik malzemeden üretilmiş olması sebebi ile uzun ömürlü bir kullanım vaat eder.
  • Mavi, gri ve sarı başta olmak üzere renk seçenekleri ile bulunduğu ortamlara uyum sağlar ya da istenildiği üzere ayırt edicilik taşır. 

Plastik Avadanlık Kutularını Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Plastik avadanlık kutuları satın alırken bazı noktalara dikkat edilmesi özellikle tavsiye edilmektedir. Bu hususlardan ilki, satın alım yapılacak firmanın iyice araştırılmasıdır. Plastik avadanlık kutularının satışı alanında deneyimli, geniş ürün seçeneklerine ve cazip fiyat avantajlarına sahip kaliteli ve uzman bir ekip çalışması ile faaliyetlerini yürüten sektörde tanınan bir firma ile alışveriş yapılmalıdır. Böylelikle ürünle ilgili herhangi bir sorun yaşanması halinde satış sonrası destek hizmeti alınabilmesi mümkün olabilir.

Plastik avadanlık kutularını satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ihtiyaç duyulan özellikleri taşıyan, kaliteli malzemeden üretilen bir kutunun alınmasıdır. Kalıcı ve problemsiz bir kullanım isteyenlerin bu koşullara dikkat etmesi gerekmektedir. Ürün seçiminde gereken durumlarda satış yapan firmanın yetkili temsilcilerinden yardım alınmalıdır. Akla takılan sorular dile getirilmelidir. 

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE