Plastik Saklama Kapları Ve Kullanım Alanları

Plastik saklama kapları günlük hayatımızın en çok kullanılan malzemelerdir. Plastik dünyasının hemen hemen her alanda etkin bir şekilde uygulama alanı bulması yaygınlığına artırmıştır. İhtiyaca göre ve kullanılacak alanlara göre sağlamlık ve maliyet açısından uygun yapıya sahip olması taleplerini artırmaktadır.

 Plastik malzemelerin boyutlarına göre küçük orta ve büyük olmak üzere imar edilmesi kullanım alanlarını da farklılaştırmaktadır. Evlerde kullanımı oldukça fazla olan plastik saklama kapları kolay kullanım sağlamaktadır. Yiyecekler açısından evlerde muhafaza etme olarak plastik kaplar elverişli bir yapıdadır. Bu yönde evdeki gıdaların bozulmadan muhafaza edilmesini plastik kaplar sağlamaktadır.

 Ticari alanda oldukça büyük bir alana sahip olan plastik malzeme kullanımı ayrı bir öneme sahiptir. Plastik malzemeleri her türlü demir, çelik, ahşap, seramik gibi malzemeleri taklidi yapılması ile kullanmaktadır. Üretici olan firmaların plastik kapları sağlıklı ortamların hazırlanmasında kullanmaktadır.

 Kaplardaki uygun saklama koşulları sağlandığında oldukça uzun ömürlü neticeler alınır. Peynirler ve balıklar üretici firmaların Plastik saklama malzemeleri ile daha sağlıklı muhafaza edilirler. Saklama koşullarında plastik kapların sağlığa olumsuz bir etkisi olmadığı için üretici ve tüketicilerin de tercihidir.

 Plastik Saklama Kabı Modelleri

 Plastik saklama kaplarının uygulama alanlarının farklılığına göre ebatları vardır. Yaygın bir kullanım ağına sahip olması saklama kaplarında değişik model ve tarzda tasarımların oluşmasını sağlamıştır. Evlerde gıda maddelerinin muhafaza edilmesi açısından daha küçük ebatlarda kullanıma uygun tasarımları ortaya çıkarmıştır. Gıda saklama ve depolama yönünden evde kiler bölümünün en aranan malzemesidir. Plastik saklama kapları çeşitleri olarak kapaklı ve kilitli kapaklar olmak üzere 2 iki şekilde yapılmaktadır. Normal kapak ve kilit kapak şeklinde imal edilmektedir. Evlerde gıdaların saklanma şekli plastik saklama kapları ile çok daha kolaydır. Bunlar sırasıyla şu şekildedir.

 • Fasulye
 • Mercimek
 • Nohut
 • Makarna
 • Tuz ve şeker
 • Un

Kuru gıda maddelerinin plastik saklama kapları ile muhafazası oldukça ideal bir saklama yöntemidir. Şahsi kullanımlarda kuru gıda maddelerinin Kapaklı modeller ile kullanılması oldukça kolaylık sağlar. Daha düzenli ve daha temiz bir Killer işin plastik saklama kapları son derece kullanışlıdır. Mutfakta diğer kuru gıda maddelerinin küçük kilitli saklama kapları ile kullanılması dökülme riskini ortadan kaldırır. Aynı zamanda kuru gıda maddelerini ya da diğer gıda maddelerinin çeşitli yaralardan ya da mikroplardan korunmasını sağlar.

 Saklama Kapları Model ve Ebatları

 Saklama kaplarında çok çeşit model vardır. Tasarım olarak zengin bir niteliğe sahip olan tatlılar ebatlarına göre de farklılık gösterir. Kullanım alanları olarak uygulanan yerler şunlardır.

 1. Ayakkabı saklama kutuları
 2. Derin kilitli saklama kapları
 3. Sızdırmaz özellikte dikdörtgen saklama kapları
 4. Kilitle dikdörtgen saklama kapları
 5. Erzak saklama kapları
 6. Kilitli kare saklama kapları
 7. Sızdırmaz kare saklama kapları
 8. Sarsılmaz özellikleri kavanoz tipi kap
 9. Sürgülü Bakliyat saklama kapları
 10. Tekerlek özellikli kilitli saklama kapları
 11. Sızdırmaz tutmalı saklama kapları
 12. Sızdırmaz yuvarlak kilitli saklama kapları

Kilitli saklama kapları

 Plastik saklama kaplarını her alanda kullanılabilir. Saklamak amacıyla kullanılan plastik kaplar derin kilitli saklama kapları oldukça kullanışlı ve yaygın bir üründür. Gıda malzemeleri bu en çok dikkat etmesi gereken malzemelerdir. O yüzden derin saklama kaplarının kullanımını artırmaktadır.

 Sürgülü bakliyat kapları

 Son derece Kullanıma uygun ulan sürgülü bakliyat kapları derin kullanışlıdır. Bakliyat saklama kaplarının üzerinde bulunan litre bazında ölçümlerinin olması farklı bir özellik kazandırmıştır. Sürgülü kapak özelliğinin kullanım açısından rahatlık ve kolaylık sağlaması diğer plastik kaplara bakarak ayrı bir nitelik taşımaktadır. Pratik ve kullanışlı olması daha çok tercih edilmesini sağlar.

 Sızdırmaz Kaplar

 Sızdırmaz kapların daha çok sıvı olarak saklanan gıdaların muhafazası için tasarlamışlar. Pazara içlerinde küçük bölmeler kullanarak farklı olarak sağlamcılar Bu sayede farklı gıdaların bir kapta muhafaza edilmesi sağlanır.

 Tutmalı sızdırmaz kaplar

 Kalıp ve ebatlarının farklı olması atların farklılığı da oluşturmaktadır. Diğer kaplarla değişken bir özellikte olması taşınabilir özelliğidir. Takmayı sağlayan tutma aparatları ile oldukça kolay kullanılabilirlik sağlamaktadır. Ebatlarına göre değişiklik gösteren tutmalı sızdırmaz saklama kapları 750 milim, bir buçuk litre, iki buçuk litre gibi ebatları vardır.

 Saklama kaplarının günümüzde çok fazla kullanım alanına sahip olması tercih edilmesini sağlamaktadır. Hangi alanda olursa olsun kullanım açısından çok yönlü bir açıya sahip olması kullanıcı sayısını artırıyor. Böyle bir özelliğe sahip olan saklama kapları günümüzün vazgeçilmezidir.

 

2 Ürün karşılaştırmaya eklendi

KARŞILAŞTIRMAYA EKLE